جستجو...

کف کاذب پلی سرامیک چیست؟

کف کاذب پلی سرامیک

کف کاذب انواع مختلف دارد و با متریال های گوناگونی قابل تولید هستند. یکی از جدیدترین انوع کف کاذب که جنبه زیبایی بالایی هم دارد نوع کف کاذب پلی سرامیک است. پانل کف کاذب پلی سرامیک  متشکل  از چند  لایه می باشد و با متریالی بسیار سبک و در عین حال مقاوم تولید می شود .این نوع کف کاذب فن آوری نوینی دارد و فرمولی خاصی در تولید آن استفاده شده ، که مزیت ها و قابلیت های چشمگیری را دارا می باشد که در این مقاله به این مزیت ها می پردازیم.

کف کاذب پلی سرامیک

مزیت های کف کاذب پلی سرامیک

1-سبک و مقاوم:

متریالی که کف کاذب پلی سرامیک با آن تولید شده فرمول و فن آوری نوینی دارد که باعث شده این نوع پانل علاوه بر سبک بودن ، بسیار هم مقاوم باشد. این امر در سبک سازی ساختمان های قدیمی بسیار کمک کننده و دارای اهمیت است.

2-مقاومت در برابر رطوبت:

جنس این پانل و فرمول ومتریال مخصوصی که با آن تولید می شود ، در برابر رطوبت بسیار مقاوم است. همین امر باعث شده این محصول برای استفاده در نواحی مرطوب مثل جنوب ایران مناسب باشد.

3-مقاومت در برابر آتش:

یکی از عمده مواردی که طراحان داخلی این روزها به دنبال آن هستند این است که متریال ساختمانی در برابر آتش مقاومت داشته باشد . کف کاذب پلی سرامیک این خاصیت را دارد وعلاوه بر آن از گسترش شعله هم جلوگیری می کند که امروزه این مورد برای استفاده در صنعت ساخت و ساز بسیار مورد اهمیت است.

4-قابل تولید در ابعاد مختلف:

این محصول در گروه کارخانجات فنح ایران امکان تولید پانل آن در ضخامت ها و ابعاد مختلف است که در نتیجه می تواند در وزن و بارگذاری های متنوع تولید شود و قابلیت سبک سازی  ساختمان را دارد. بطور مثال در اتاق های سرور که دارای رک و تجهیزات زیادی است و باید از سینی کابل های بزرگ استفاده شود ، می توان از پانل های پلی سرامیک با ابعاد 60*120سانتیمتر استفاده کرد و زیرسازی مناسب ابعاد 120 را برای آن تولید و نصب شود.

این نوع کف کاذب هم مانند انواع دیگر می تواند در صنایع و فضاهای گوناگون مورد استفاده قرار گیرد:

* سالنها و اتاقهای کامپیوتری و شبکه ها – دیتا سنتر ها و اتاق سرور ها

* سالنهای دیسپاچینگ

*مراکز مخابراتی (سالن های سوئیچینگ)

*سالن ها و اتاق های کنترل نیروگاهی

*کارخانه ها

* فضاهای اداری و تجاری

و بطور کلی هر فضائی که نیاز به سیستم فوق داشته باشد.

مشخصات کلی و قسمتهای مختلف سیستم کف کاذب 

1- صفحه (پانل) کف کاذب دایکست آلومینیومی

2- پایه کف کاذب

3- استرینگر

     1 – صفحه (پانل) کف کاذب پلی سرامیک

پانل پلی سرامیک با استحکام بالا در مدل های مختلف برای نصب در انواع مختلف فضاها تولید می شود و دارای دو بخش روکش نهایی وهسته اصلی است که روکش نهایی بر اساس نیاز و کاربری پروژه قابل انتخاب است. انواع روش ها بر روی این پانل قابل نصب است ، مانند:

* وینیل ( ضد الکتریسیته و یا هادی )

*موکت ( ضد الکتریسیته و یا هادی )

* PVC( ضد الکتریسیته و یا هادی )

*سرامیک

*کفپوش HPL( ضد الکتریسیته و یا هادی )

*سنگ

البته دور پانل هم مانند تمام انوع کف کاذب دارای زهوار می باشد ، این زهوار که بر لبه های پانل می چسبد، علاوه بر زیبایی و یکپارچگی خاص، باعث عدم ورود گرد و غبار به فضای زیرین کف و خروج هوای تهویه شده از زیر پانل می گردد.

پانل پلی سرامیک بر اساس سفارش و نیاز مشتری و بر اساس نوع کاربری آنها ، دز ابعاد مختلفی قابل تولید است. البته باید حتما قبل از تولید با مشورت و محاسبات مهندسی بررسی و سپس تولید شود. در نتیجه  دارای بارگذاری های مختلف و تحمل بارهای متفاوتی است. همه این موارد در آزمایشگاه های معتبر قابل تست است و می توان نتیجه آن را بررسی کرده تا نهایتا به تایید کارفرما و طراحان پروژه برسد و بتواند نیاز و کاربری پروژه را تامین کند.

در خصوص ابعاد پانل هم می توان به این نکته اشاره کرد که استاندارد پانل های کف کاذب در تمام دنیا بطور کلی ابعاد 600*600 میلیمتر می باشد ولی می تواند با توجه به نیاز پروژه تغییر کند که البته باید کاملا بصورت مهندسی شده و دقیق انجام شود تا تمام استانداردهای مورد نیاز کف کاذب را تامین کند و بتواند ایمنی لازم را برای پروژه اشته باشد.

کف کاذب پلی سرامیک

2-پایه کامل کف کاذب پلی سرامیک

شامل : پایه ، میله اتصال ، مهره تنظیم و تثبیت کننده ارتفاع ، قرار و ضربه گیر میباشد . پایه ها بر اساس نیاز مشتری و نوع کاربری فضا انواع مختلفی دارند و همچنین در ارتفاع های مختلفی قابل نصب هستند و البته قابلیت رگلاژهم دارند. همچنین این قطعات بر اساس نیاز مشتری می توانند از نوع گالوانیزه گرم و یا سرد باشند.

3-استرینگرها (خط کش ) 

این رابط ها از جنس استیل چهاگالوانیزه می باشند. . این قطعات قسمت فوقانی پایه ها را مهار کرده و سیستم را در مقابل نیروهای افقی مقاوم و نیروهای جانبی قفل می نماید. استرینگر هم همانند پایه ها می توانند از نوع گالوانیزه گرم و یا سرد تهیه شوند.

البته این نوع پانل پلی سرامیک می تواند بر روی سیتم زیرسازی بدون استرینگر هم نصب شود که این مساله با مشورت متخصصان این محصول وکارفرما ، نوع کاربری فضا و ارتفاع مورد نیاز پروژه قابل تعیین است.

کف کاذب پلی سرامیک

مقالات مرتبط

نظرات کاربران