جستجو...

روکش مگنتی کف کاذب و مزایای آن

 روکش مگنتی کف کاذب

در سال های اخیر استفاده از کف کاذب در فضاهای اداری بسیار رواج  و محبوبیت داشته است. از مزیت های استفاده کف کاذب در فضاهای اداری ، صنعتی این است که می توان از انواع روکش مگنتی کف کاذب استفاده کرد. در سال های اخیر استفاده از کف کاذب در فضاهای اداری بسیار رواج  و محبوبیت داشته و دلیل عمده آن این است که به طراحان داخلی اجازه تغییردکوراسیون و جابجایی و چیدمان های مختلف می دهد.

انواع روکش های مگنتی

استفاده از روکش هایی که هم زیبا باشند و هم کارآمد بر روی کف کاذب بسیار ساده است. البته بر روی کف کاذب می توان از انواع روکش ها استفاده کرد :

 • PVC
 • Vinyl
 • HPL
 • انواع سنگ و سرامیک
 • انواع موکت تایل و یا موکت رول
 • لمینیت

و هر نوع روکشی که مناسب استفاده روی کف باشد.

این روکش ها طی پروسه ای در جریان تولید وپرس به خوبی روی پانل محکم می شوند. همچنین امکان جدا شدن آنها به جز در صورت عودت به کارخانه وجود ندارد ، البته به جز موکت که سیستم مخصوص به خود را دارد و برخی موکت تایل ها بدون چسب هستند.

یکی از انواع روکش هایی که بر روی کف کاذب قابل استفاده است روکش های مگنتی است. به این معنی که پشت روکش مورد نظر طی یک فرآیند تولید و در کارخانه ، مگنت چسبانده می شود تا بتواند بدون استفاده از چسب و به راحتی روی کف کاذب قرار گیرد. این امر و عدم استفاده از چسب برای روکش می تواند مزایای بسیاری داشته باشد.

روکش مگنتی کف کاذب

نکات استفاده ار روکش مگنتی:

 • این نوع روکش ها فقط بر روی پانل های کف کاذب فولادی و یا پانل هایی که ورق فولدی روی آنها باشد قابل استفاده است.
 • حتما باید در کارخانه پشت روکش مورد نظر مگنت بچسبد.
 • عموما استفاده از این نوع روکش ها در فضاهای اداری توصیه می شود و بهتر است در فضاهای صنعتی استفاده نشود چون در فضاهای صنعتی نیاز به دسترسی به زیر کف بسیار بیشتر است وبا استفاده از پانل های ساده این کار سریعتر قابل انجام است.
 • چسباندن مگنت به زیر هر نوع روکش ، سنگ یا سرامیک ، موکت و یا لمینیت ، به ضخامت روکش اضافه می کند. اگر مساله ضخامت و ارتفاع در پروژه مورد نظر مهم باشد باید حتما طراح و کارفرمای پروژه از قبل با تولید کننده کف کاذب مشورت کرده و در این خصوص اطلاعات لازم را داشته باشند.

پانل های کف کاذبی که روی آنها روکش مگنتی قرار میگیرد باید حتما از نوع فولادی باشد تا خاصیت مگنت عمل کند ، که البته این نوع پانل ها هم می تواند از نوع کف کاذب فولادی ساده باشد وهم نوع گوشه قفلدار آن که هر دو از جنس فولاد و استیل گالوانیزه هستند.

البته نوع پانل های کف کاذب چوبی و کلسیم سولفاتی با ورق استیل هم مناسب استفاده این نوع روکش های مگنتی هستند. البته یک سری از پانل های چوبی و کلسیم سولفات دور تا دور با ورق استیل پوشیده می شوند. به این نوع پانل ها کپسولیت می گویند. که این نوع هم برای استفاده روکش های مگنتی کاملا مناسب می باشد.

مزیت های استفاده از روکش مگنتی کف کاذب

از دیگر مزیت های این نوع روکش این است که در ابعاد مختلف قابل تولید است . عموما از روکش هایی مثل ، لمینیت ، سرامیک ، سنگ و موکت برای این منظور استفاده می شود و بر اساس نیاز مشتری و پروژه و طراحی داخلی آن ، می تواند ابعاد و اندازه های مختلفی داشته بشد. البته در خصوصابعاد باید به این نکته توجه داشت که برای دسترسی به پانل ها باید یک تعداد روکش برداشته شود تا به پانل و زیر آن دسترسی داشت.

هر کدام از این موارد ، سنگ و سرامیک و موکت و لمینیت مورد نظر ، در کارخانه تولید کننده طی یک سری فرآیند مخصوص به خود ، بصورت پشت مگنت دار تولید می شوند و به محل پروژه مورد نظر ارسال می شوند تا هر زمان کف کاذب نصب شد بتوان آن را روی پانل ها قرار داد.

 

روکش مگنتی کف کاذب

 

استفاده از روکش مگنتی در فضای اداری

مزیت های استفاده از روکش مگنتی فتح ایران به ویژه در فضاهای اداری بسیار است که می توان بطور خلاصه به موارد زیر اشاره کرد:

 • با توجه به مگنتی بودن این روکش ها ، به سرعت و بدون نیاز به چسب و یا هر نوع مواد دیگری قابل نصب می باشند. که البته سرعت نصب امروزه در پروژه ها بسیار مورد توجه است.
 • از آنجائیکه این نوع روکش پس از نصب کامل کف کاذب ، بر روی آن قرار میگیرد، می توان ابتدا کف کاذب را نصب کرد. پس از پایان یافتن کلیه کارهای دیگر اتاق ، در آخرین مرحله روکش مگنتی را بر روی کف کاذب نصب کرد. بلافاصله بعد از نصب هم فضا را چیدمان و مورد بهره برداری قرار داد.
 • با برداشتن چند قطعه از روکش ها به راحتی به کف کاذب و فضای زیر آن دسترسی وجود دارد. این مسئله برای تعمیرات و نگهداری بسیار موثر است.
 • درصورت تغییر دکوراسیون اتاق و حتی در صورت نیاز به تغییر رنگ کف ، به راحتی و بدون دردسر و در اسرع وقت می توان روکش ها را با هماهنگی شرکت تولید کننده تغییر داد که این مورد بسیار مورد توجه معماران وطراحان داخلی می باشد.

روکش مگنتی کف کاذب

مقالات مرتبط

نظرات کاربران