جستجو...

مزایای کف کاذب آلومینیومی

زمانی که نیاز به بازکردن مسیری برای کابل‌های الکتریکی و برق دارید، معمولاً تایل های کف سیمانی را انتخاب می‌کـنید اما دلایل خوبی وجود دارد که در این مورد تجدید نظر کنید. در این مقاله، در می یابید که چگونه سازه‌های کف کاذب آلومینیومی می‌توانند سرعت مونتاژ و جداسازی قطعات را در تغییرات نهایی چیدمان تا 50 درصد افزایش دهند. و به راحتی بی نظمی ها را در طبقات دیتا سنتر مرتفع کند.
همانطور که می دانید، کف های کاذب صفحاتی مدولار هستند که بر روی پایه ها نصب می شـوند. تا فاصله ای بین طبقه زیرین و کف ایجاد کنند به عبارت دیگر برای عبور کابل ها ایده آل است. اما مواد مختلفی برای ساخت کف کاذب به کار مـی رود که می توانند سرعت ساخت دیتا سنتر را تا 50% افزایش دهد.

کف کاذب آلومینیومی
یکی از نوآوری‌ها به لحاظ ساختاری در بهینه‌سازی دیتا سنتر، انتخاب مواد آلومینیومی برای ساخت کف‌ کاذب است. بنابراین، وقتی در مورد کف کاذب برای فضاهای اداری، صنعتی و دیتا سنتر ها صحبت می‌کنیم گروه کارخانجان فتح ایران Fathiran.com که از پیشگامان تولید انواع کف کاذب با پتانسیل تولید انواع کف کاذب فولادی، آلومینیومی، چوبی، سنگ و سرامیک و شیشه ای می باشد مناسب ترین گزینه را به مشتریان خود ارایه می کند.

مزایای استفاده از کف کاذب آلومینیومی

ممکن است تعجب کنید که چرا باید روی کف کاذب آلومینیومی سرمایه گذاری کنید. ما چند دلیل خوب برای کمک به شما در درک مزایای اصلی این نوع کف کاذب فهرست می کنیم.

آیا پانل های کف کاذب آلومینیومی هزینه بیشتری دارد؟

به طور کلی، از آنجایی که آلومینیوم یک ماده شناختـه شـده است، می تواند این تصور را ایجاد کند که مزیت سرمایه گذاری در یک کف کاذب با این مواد صرفه اقتصادی دارد اما خب کاملاً اینطور نیست، زیرا کف‌ های کاذب آلومینیومی حتی گران‌تر از کف های کاذب سیمانی هستنـد چرا که آلومینیوم و تعداد شبکه ها و میله های تقویت شـده زیر پانل ها و نیز مقدار مواد مورد استفاده در آن موجب تغییر در قیمت می شـود اما از آنجایی که گروه کارخانجات فتح ایران یک تولیدکننـده پیشگام در زمینه انواع کف کاذب می باشـد و در راستای مشتری مداری بهترین پیشنهاد را برای فضای پروژه ارایه مـی کند.

ضخامت کمتر و وزن کمتر = ساختاری سبک‍تر و چابک‍تر

یکی از مزایای بزرگ این نوع کف کاذب در واقع، جابجایی آسان پانل های آلومینیومی است. کف کاذب آلومینیومی با ضخامت کمتر نسبت به کف کاذب سیمانی، تحمل بار مشابه ای دارد. پانل های آلومینیومی مانند سایر پانل های کف کاذب به دلیل نوع طراحی مهندسی و منحصر به فرد، دارای شبکه هایی در زیر پانل می باشد. که این امر موجب افازیش مقاونت پانل در برابر فشار حاصل از بار بر روی پانل می گردد.
برای نشان دادن این موضوع در عمل، می‌توان گفت که در حالی که شما می‌توانید 3 قطعه از پانل های کف کاذب سیمانی را بارگیری کنید. اما با توجه به ضخامت کمتر کف های کاذب آلومینیومی می‍توان حدود 50 تا 60 پانل را به طور همزمان بارگذاری کنیم و همچنین وزن کمتر و سبک بودن آن شرایط را برای پرسنا جهت جابجایی پانل ها هموار می سازد.

تعمیر و نگهداری بهینه دیتا سنتر ها

فرض کنید که باید یک راهرو کامل از قطعات را از دیتا سنتر سازمان حذف کنید. اگر کف سیمانی است، به احتمال زیاد باید صفحات را بردارید و آنها را خارج از محیط کاری قرار دهید اما اگر از پانل های این کف کاذب ساخته شـده باشـد می توانید به سادگی صفحات را بلند کنید، تعمیرات لازم را انجام دهید و بدون نیاز به حمل و نقل آنها را در جای خود قرار دهید.

عدم لغزندگی

یکی دیگر از مزایای جالبی که در اینجا ذکر می شود این است که کف کاذب آلومینیومی موج‍دار نیست. یعنی “چروک” نمی شود به همین دلیل به خوبی از عهده استانداردهای بین المللی کف های کاذب غیر لغزنده برمی‍آید.

پانل های آلومینیومی 100٪ قابل بازیافت هستند

آلومینیوم یکی از قابل بازیافت ترین مواد در جهان است. این بدان معنی است که اگر به هر دلیلی نیاز به برچیدن فضایی که کف کاذب آلومینیومی در آنجا کار شـده است دارید اصلا نگران نباشـد. چرا که آلومینیوم 100 درصد قابل بازیافت است و در محل دیگه و حتی به شکل دیگه قابل استقاده خواهد بود اما اگر پانل های کف کاذب بتنی را انتخاب کرده اید، باید نگران دفع صحیح آن باشید.

کاربری کف کاذب آلومینیومی

این نوع کف کاذب برای اتاق‌های تجهیزات و مکان‌های پرتردد مناسب است و به دلیل خاصیتی که آلومینیوم دارد بهترین محصول برای محیط های دارای رطوبت بالا می باشد و استفاده بسیار زیادی در اتاق های کنترل، دیتا سنترها، اتاق های برق، آزمایشگاه ها، اتاق های تمیز (Clean Room) ، مراکز پزشکی و درمانی، اتاق های اشعه ایکس و ام آر آی، مراکز میکرو الکترونیک، شرکت های داروسازی و غیره قابل استفاده می باشد.

کف کاذب آلومینیومی
در گروه کارخانجات فتح ایران، پانل یکدست آلومینیومی کف کاذب متشکل از مواد اولیه آلیاژ آلومینیوم بـوده. و از طریق ریختـه گری تحت فشار (دایکست) در دو مدل 500 ×500 میلی متر و 600 ×600 میلی متر تولید می شـود. و روکش نهایی پانل آلومینیومی نیز مانند سایر پانل های دیگر می تواند یکی از انواع روکش های استاندارد از قبیل PVC, HPL، سرامیک و … باشـد. (ctlsites.uga.edu) همچنین پانل های این نوع کف کاذب بدون نوار PVC دور و یا با نوار باشد.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران